Філія «Охтирський сиркомбінат» Приватне підприємство «Рось»


Філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось» є одним з найбільших молочних підприємств Сумської області, що спеціалізуються на виготовленні сирів та сухих молочних продуктів.

Будівлі та споруди Охтирського сиркомбінату були побудовані в 1988 р. У 1989 р. була здана в експлуатацію перша черга - сирцех і цех сухої продукції. У 1990 р. - цех цільномолочної продукції та маслоцех, і в останню чергу - цех молочного цукру. До цього підприємство працювало як Охтирський маслозавод. У 1989 р. згідно з наказом Сумського управління молочної промисловості Охтирський маслозавод був реорганізований і приєднаний до Охтирського сиркомбінату (на правах виробничого цеху). У 1996 р. підприємство було реорганізовано у ВАТ «Охтирський сиркомбінат».
У 2005 р. підприємство увійшло до складу ДП «Мілкіленд-Україна». 22 червня 2005 р. було змінено форму власності - утворено Філію «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось».
Проектна потужність заводу передбачає виробництво 30 т твердого сиру, 1 т м'якого сиру і 14 т сухої молочної сироватки на добу. Кількість молока, що перероблюється, становить 280-300 тонн на добу.
Філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось» виробляє сироватку молочну суху і сири тверді («Голандський», «Російський», «Сметанковий», «Вершковий», «Король Артур» зі смаком пряженого молока, «Звенигородський», «Мисливський» зі спеціями, «Річард» зі смаком пряженого молока, «Боярський», «Янбур», «Старослов'янськй», «Преміум Дует», «Золотавий» і «Рокфор»).

Підприємство пройшло сертифікацію на предмет відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 та отримало сертифікат на систему управління якістю № UA.2.163.06894-12 терміном дії до 2017 р.
Крім того, вся продукція підприємства пройшла сертифікацію на предмет відповідності вимогам ДСТУ ISO 22000:2007 «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги для будь-яких організацій харчового ланцюга» (англ. Hazard Analysis and Сritical Control Point, НАССР) і отримала відповідні сертифікати, а саме:

• сертифікати на системи управління безпечністю харчових продуктів (англ. HACCP) для виробництва сирів м'яких сичужних та сироватку молочну суху терміном дії до 12.06.2013 р.
• сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів (англ. HACCP) для виробництва сирів сичужних твердих та сирів твердих, термін дії якого закінчується 12.06.2013 р.
Про високу якість продукції Охтирського сирзаводу свідчать численні нагороди. Так, продукція підприємства була нагороджена двома золотими медалями в національному рейтингу «Краща торгова марка України» (2002 р.), дипломом «Лауреат конкурсу «Краща молочна продукція – 2003. За виготовлення високоякісних твердих сирів» на XVIII міжнародному бізнес-форумі «Слов'янський базар».

У 2003 р. вся продукція підприємства була відзначена народним знаком якості на загальнонаціональному конкурсі «Вища проба», а також на Всеросійському огляд-конкурсі якості сирів і масла «Масло. Сир. 2003» вона була відзначена дипломом за хорошу якість сиру «Російський».

У 2004 р. на Міжнародному форумі «Молочна індустрія» (м. Москва) сирзавод був нагороджений дипломом за оригінальне оформлення виставкової експозиції.

У 2008 р. сир сичужний м'який «Рокфор» був нагороджений Дипломом «100 кращих товарів України 2008 року» в номінації «Продовольчі товари».

У 2009 р. Філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось» відзначена грамотою за сумлінну працю, високий професіоналізм, активну участь в організації та проведення ХХІ Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку «Агро-2009», а також отримала відзнаку Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради «Кращий роботодавець 2009 року».

У 2010 р. сир твердий «Голандський круглий» був нагороджений Дипломом «100 кращих товарів України» у номінації «Продовольчі товари».

У 2011 р. сир твердий «Голандський» круглий був вчергове нагороджений Дипломом «100 кращих товарів України» у номінації «Продовольчі товари». У цьому ж році продукція Філії «Охтирський сиркомбінат» отримала Гран-Прі в галузевому дегустаційному конкурсі якості молочних продуктів національної асоціації Укрмолпром (м. Київ).

Всi заводи