Дочірнє підприємство «Агролайт»


Дочірнє підприємство «Агролайт»
Адреса: 50106 вул . Електрозаводська , 33, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл .
Тел . / Факс : +38 (056 ) 53-70-02
E- mail: secret_agrolait@milkiland.com

Директор - Голосов Володимир Васильович.

Рішення про будівництво молокозаводу № 2 в Кривому Розі було прийнято у зв'язку зі стрімким розвитком гірничодобувної та металургійної промисловості в регіоні і , як наслідок - зростанням населення міста до 800 тис. чоловік . Криворізький міськмолзавод № 2 був введений в дію в 1969 р. Цільномолочна продукція підприємства користувалася великим попитом у населення . У 1990 р. завод був повністю зупинений на реконструкцію . Були побудовані новий виробничий корпус із розміщенням в ньому основних виробничих цехів потужністю 165 т молока і 1 т сиру на зміну , а також цех дитячого харчування потужністю 5 т молока на зміну , нова котельня та компресорний цех . Потужність заводу з переробки досягла 170 т молока на добу . У липні 1992 р. новий завод був зданий в експлуатацію . В основному вироблялась цільномолочна продукція . З 1994 р. було введено в дію ділянку по виробництву вершкового масла . У 1995 р. почалося виробництво технічного казеїну на механізованій лінії .

Однак ринок сировини, у зв'язку з розвалом колективних господарств, почав різко скорочуватися, через що переробка молока на заводі досягла показників не більше 28-29 т на добу. У березні 1997 р. цех дитячого харчування був зупинений. Для того щоби зберегти завод і колектив, в липні 1997 р. на діючих площах було введено в експлуатацію ділянку з виробництва хліба та хлібобулочних виробів. У жовтні 1997 р. ділянка з виробництва солоної та копченої риби була введена в експлуатацію, а в березні 1998 р. - ділянка з пошиття спецодягу для працівників заводу. У цьому ж році завод був перейменований на «Криворізький продкомбінат».
Підприємство прагнуло розвиватися як молочне і не припиняло працювати над асортиментом молочної продукції. Так, у 2000 р. була придбана нова маслоробна установка, яка дозволила поліпшити якість масла. Також був придбаний емульгатор, що дозволив виробляти термізовані десерти з кисломолочного сиру. З 2003 р. підприємство повністю перейшло на виробництво виключно молочної продукції.

ДП «Агролайт» було засновано на виробничій базі Криворізького міськмолокозаводу № 2 в січні 2004 р., коли молокозавод став власністю ДП «Мілкіленд-Україна». Щодоби завод може переробляти 42-45 т молочної сировини. З нього підприємство виробляє: пастеризоване і топлене молоко (до 10 т на добу), кефір (до 6 т на добу), ряжанку (до 4,5 т на добу), сметану (до 6 т на добу), сир і сиркова масу (до 5 т на добу), сирок (до 0,3 т на добу), сир «Любительський» (до 0,25 т на добу) та біо-йогурт із фруктовим наповнювачем (до 1 т на добу).

Всi заводи